Merinos Su Kulesi

ALÜMİNYUM DOĞRAMA SİSTEMLERİ

Alüminyum kapı ve pencere sistemleri profillerin ve aksesuarların niteliklerine göre değişik gruplara ayrılır. Alüminyum kullanılarak hazırlanan bu kapı ve pencereler hafif olması ve dayanıklı olmasının yanı sıra ekonomik olması nedeniyle de tercih sebebidir.

Alüminyum kapı ve pencereler, klasik kapı ve pencereler, çift açılım, otomatik açılım gibi değişik aksesuarlarla daha kullanışlı hale getirilmektedir.

Alüminyumun niteliği ve camın yapısına göre ısı yalıtımlı profiller, yangına dayanıklı profiller, ısı yalıtımsız profiller gibi çeşitlere ayrılmaktadır. Bu noktada önemli olan müşterinin isteğine göre ve bu sistemlerin kullanılacağı binaların yapısına göre alüminyum kapı ve pencere sistemlerini belirlemektir. Ayrıca bu ürünler değişik renklerde de yapılabilmektedir.

ALUMİNYUM KAPI VE PENCERE SİSTEMLERİ

Rexford Bosch Gebze

Sabit doğramalarda 60,90 dakika, açılır pencere ve kapılarda 30,60,90 dakikaya kadar yangın dayanımı sağlayan sistemler kullanılır. Bu sistemler tek kanat ve çift kanat kapı yanında içeri ve dışarı açılır kapı uygulamalarına da imkân verir. Sistem yangın anında doğramanın bütünlüğünü sağladığı gibi ısının bir taraftan diğer bir tarafa geçmesine de izin vermez.

Göl İplik İnegöl

Sürme doğrama pencere ve kapı sistemleri, müşteri tercihlerine ve ihtiyaçlarına göre ısı yalıtımlı ve ısı yalıtımsız olarak istediğiniz ölçülerde üretilir. Büyük ölçüdeki kapılar için profiller -eğer gerekliyse- iç kısımdan özel olarak tasarlanmış bir U-profiliyle takviye edilir. Böylelikle esas sistemin temel hatları korunmuş olur. Ayrıca kayar kapılar seçilen sisteme bağlı olarak çeşitli model varyasyonlarıyla üretilir.

3 Grupta incelenebilir.

Paralel Sürme

Paralel  Sürme (Volkswagen) kapı ve pencere için hafif, şık bir sistemdir. Bu sistemde sürülen kanatların her biri havalandırma amacı ile yana açılabilir. Kaldırma-Sürme Kapı Sistemleri  büyük alanlar için yapı elemanlarında mükemmel bir çözüm ortağıdır. Bu sistem iki, üç veya dört kanatlı olarak imal edilmektedir. Eşik gömülerek rahat bir geçiş imkanı sağlayan  sürme kapı 6,5 metre ye kadar istenilen ölçülerde imal edilebilir

Katlanır-Kapı, sabit kanat ve direkleri olmayan pratik bir kapı sistemidir. Ozel kapak sacları bulunan sistemde tüm yapı kanatları bir akordeon gibi kapanıp yana çekilmektedir.

 

Paralel Sürme ( Volkswagen ) Kapı Sistemlerinin Avantajları

  • Yaratıcı araba tekniği rahat bir kullanım sağlar. Kayar kanatlar sürme yolu üzerinde istenilen her noktaya kolayca ve hassas bir şekilde kayar.
  • Oynarcasına kolay çevrilir alüminyum kola sahiptir.
  • Kapatırken kanat devirme konumuna otomatik olarak oturur. Bu sayede havalandırma konumundayken kendiliğinden kaymasına karşı emniyetlidir.

Golden Pearl Otel Çekirge

Hebeschiebe Sürme Sistemi Kaldırmalı Sürme Sistemi, ev ve işyerlerinizdeki geniş pencere yüzeylerini, teras, balkon ve bahçelere açılan kapılarınızı; manzaranızı bölmeden dış ortam ile birleştirerek, mümkün olan en geniş cam yüzeyini kullanma olanağı sağlayarak şık ve pratik bir biçimde kapatmanızı sağlar.

Basit sürme sistemlerinden çok daha yüksek sızdırmazlık ve yalıtım değerlerine sahiptir.

Endülüs Park

Basit Sürme Sistemi, ev ve işyerlerinizdeki geniş pencere yüzeylerini, teras, balkon ve bahçelere açılan kapılarınızı; manzaranızı bölmeden dış ortam ile birleştirerek, şık ve pratik bir biçimde kapatmanızı sağlar.

Oldrati Kauçuk Akçalar

Ofis bölme sistemleri, çalışma alanlarınız için hızlı, ekonomik ve estetik çözümlerdir. Altınel Aluminyum, ofislerin tasarımına uygun olarak bölmelerin oluşturulmasında oldukça pratik ve hızlı çözümler sunar ve ofislerin modern bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Ayti Dikencik Balat

Kış Bahçesi

Altınel Alüminyum, teknik ve estetik ihtiyaçları göz önünde bulundurarak son derece dayanıklı, güvenli ve konforlu kış bahçesi sistemleri sunar. Ayrıca istenildiğinde bu sistemlerin içerisinde pencere, kapı ve sürme sistemlerinin uygulamasını da yapar.

İnegöl Adalet Sarayı

Sabit doğrama, içeri ve dışarı açılır kanat yapabilmeye olanak sağlayan kurşungeçirmez sistem istenilen projeye göre uygulanmaktadır.

Kullandığımız sistemler doğramaya dik olarak yapılan atış testlerinde de başarılı olmuştur.